MALI ZVONČEK SE JE ZBUDIL

Iz zemlje je pokukal prvi znanilec pomladi – mali zvonček. To so opazili tudi otroci, ki so v skupino prinašali šopek zvončkov. Zvončke smo si ogledali, ji opisali in preko posnetka spoznali, kako zraste zvonček. Zato smo izbrali pesem Mali zvonček, katero smo se v skupini naučili. Pesem smo spremljali tudi z MRI in se naučili ples, za katerega smo si naredili trakove zvončkov za na glavo. Okrasili pa smo si tudi igralnico z likovni izdelki otrok, ki so izdelali zvončke na tulcu. Zvončke smo opazovali v igralnici v vazi, kaj se z njimi dogaja in smo ugotovili, da so »umrli« je rekla ena deklica. Nato pa smo zvonček s čebulico posadili in spremljali, kaj se dogaja. Ugotovili smo, da tudi ta zvonček »umira«. Skupaj smo prišli do ugotovitve, da so zvončki oveneli, in da bo ostala samo čebulica s koreninami, ki bo drugo leto spet vzklila in bo zrasel nov zvonček, in da bi lahko ta zvonček posadili v cvetlično gredico, da ga bomo lahko opazovali, tako kot je deklica naredila v zgodbi Zaljubljeni zvonček.

Jasmina Belec