VARSTVO OTROK

V času zaprtja vrtca poteka nujno varstvo, kjer otroci prav tako pridobivajo nova znanja in spretnosti.

Prvi teden so bili prijavljeni trije otroci, drugi teden pa štirje. Otroci niso imeli težav v varstvu in so se prilagodili razmeram ter so se hitro vključili v vsakodnevno dogajanje v vrtcu, saj smo se vzgojiteljice potrudile, da so se otroci dobro počutili, da so prejeli občutek varnosti in pomembnosti, predvsem pa ustvarili prijetno, veselo vzdušje.

Otrokom smo vsak dan ponudili veliko različnih dejavnosti. Prednost te manjše skupine otrok je bila, da smo se lahko otrokom bolj posvetili, z njimi smo lahko več vsakodnevno likovno ustvarjali in te izdelke razstavili v garderobi. Tako smo prvi teden ustvarjali na temo Noč čarovnic, drugi teden pa smo posvetili temi Jesen. Vsakodnevno smo se gibali na različne načine zunaj v okolici vrtca ali na igrišču vrtca, kjer so se otroci najraje igrali z jesenskim listjem. Smo pa lahko bolj upoštevali otrokovo željo po določeni aktivnosti, katero smo v veliki meri otroku tudi omogočili.