VARSTVO od 1.4.2021 do 12.4.2021

Spoštovani starši,


Vlada RS je sprejela je 28.3.2021  ukrepe, ki pomenijo ustavitev javnega življenja s prvim aprilom za 11 dni.

Zaradi tega bo vrtec zaprt od 1.4.2021 do 12.4.2021. Izvajali bomo nujno varstvo, ki se zagotovi za otroka, če sta oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah. Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca.

Po 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17 so sektorji kritične infrastrukture:

  • sektor energetike,
  •  sektor prometa,
  • sektor prehrane,
  • sektor preskrbe s pitno vodo,
  • sektor zdravstva,
  • sektor financ,
  • sektor varovanja okolja ter
  •  sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov.

V času zaprtja vrtcev oziroma, ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.
Za uveljavljanje pravic do nujnega varstva morata oba starša oziroma starši samohranilci vrtcu predložiti POTRDILO DELODAJALCA O OPRAVIČENOSTI DO NUJNEGA VARSTVA – najdete na spletni strani vrtca Križevci: POTRDILO DELODAJALCA

Starši, ki potrebujete nujno varstvo pokličite na telefonsko številko: 031-661-503 (Renata Slavinec Berden, pomočnica ravnateljice za vrtec) do torka, 30.3.2021 do 15. ure.

Za kakršno koli informacijo smo vam na voljo na elektronski naslov: vrtec-krizevci@guest.arnes.si

Prijazen pozdrav, z željo da ostanete zdravi.

Renata Slavinec Berden

Zadnja obvestila

Kategorije

Kontakt

Dostopnost