SVETOVNI DAN HOJE- TUDI V GOZDU

Vrtec Križevci pri Ljutomeru se je letos priključil programu GOZDNA PEDAGOGIKA- MREŽA GOZDNIH VRTCEV IN ŠOL in v oddelku 3-5 let smo se lotili najrazličnejših aktivnosti. 15. oktobra vse od leta 1992, obeležujemo SVETOVNI DAN HOJE. Hoja je osnovna oblika gibanja, najbolj naravna in prav zaradi tega tudi najbolj zdrava oblika gibanja, zato smo se odločili, da smo se odpravili na daljši pohod. Ustrezna hoja je sproščena, naravna in lahkotna, zato smo se napotili v okolico našega vrtca, po večinoma neprometnih poteh, kjer smo lahko tudi telovadili in tekli. V predšolskem obdobju gibanje predstavlja pomemben del otrokovega celostnega razvoja in ta dopoldan smo preživeli v naravnem okolju, kjer smo opazovali čudovito jesensko idilo med njivami in raziskovali gozd ter na gozdni jasi  prisluhnili zgodbici Mali medo. Zapeli smo pesmico Ježku, saj smo v gozdu našli njegovo skrivališče. Seveda smo opazili tudi najrazličnejše gobe in v vrtcu smo raziskali zakaj lahko nekatere gobe zaužijemo druge pa ne. V vrtec smo prenesli naša opazovanja v gozdu in jih likovno izrazili z ustvarjanjem iz odpadnega materiala. Posebno pozornost smo namenili drevesu-smreki, dodobra spoznali storže in osvojili deklamacijo STORŽI, ki smo jo utrjevali v gozdu ob kotaljenju in zlaganju storžev.

Monika Špindler  in Renata Slavinec Berden